Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej?

Jak pokazują statystyki nadwaga to problem, który dotyczy nie tylko wielu osób dorosłych, które nie tylko źle się odżywiają, ale również i nie nadużywają ruchu. Nie wolno tutaj zapominać również i o dzieciach. Te na lekcjach wychowania fizycznego ćwiczą coraz rzadziej. Jeżeli dodamy do tego niemal całkowity brak aktywności i złą dietę nie ma nic dziwnego w tym, że i najmłodsi mają często problem z nadwagą. Jak z tym walczyć?

Wpajanie aktywności

Przede wszystkim wpajać dziecku aktywność fizyczną trzeba od małego. Możliwości jest wówczas naprawdę wiele. Jedne dzieci lubią taniec, wszystkie interesują jakieś przebieranki, a z innymi bardzo chętnie wybierzemy się na rower czy nawet pobiegamy lub pogramy w piłkę na szkolnym boisku. Sama forma jest tutaj bowiem mniej ważna. Najistotniejsze jest to, aby takie dziecko nadużywało ruchu, co jest o wiele lepsze od siedzenia w domu i oddawaniu się grom na komputerach, smartfonach czy też przeglądaniu zasobów internetu.

Bezpieczeństwo

Pamiętajmy tutaj również o bezpieczeństwie. O czym zatem mowa? Na pewno warto być przezornym. Tym bardziej że dziecko szybko zapamiętuje gesty rodziców i je naśladuje. Dlatego też w chłodniejże dni, trzeba je cieplej ubrać, a podczas jazdy rowerem nie zapominać o kasku czy kamizelce odblaskowej.

Jeżeli będziecie od dziecka wpajać swoim dzieciom aktywność fizyczną, na pewno nie będzie ono miało problemów z nadwagą, a co za tym idzie, unikną one również wielu chorób, a w tym chorób serca czy innych schorzeń układu krwionośnego.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *