5 powodów, dla których warto biegać

Bieganie to coraz popularniejszy sport, który zyskuje sobie rzesze zwolenników na całym świcie. Nie jest to niczym dziwnym jeśli uświadomimy sobie jak wiele pozytywnych efektów może mieć bieganie dla naszego ciała i dla naszego życia. Oto pięć, mniej i bardziej oczywistych powodów, dla których warto biegać.


  1. Dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki – to jedne z najczęściej pojawiających się powodów, dla których ludzie zaczynają biegać. Chęć schudnięcia i nadania swojemu ciału wymarzonych kształtów powoduje, że wiele osób zaczyna biegać. Rzeczywiście bieganie jest dobrą metodą na odchudzanie, bowiem biegając spalamy dużo zbędnej tkanki tłuszczowej. Idealnym sposobem na piękną sylwetkę jest wyrobienie w sobie nawyku biegania, których sprawi, że będziemy biegać regularnie.

  2. Dla zdrowia – bieganie ma wiele pozytywnych skutków dla naszego zdrowia, poprawia kondycję fizyczną, koryguje wady postawy ciała, ma pozytywny wpływ na układ oddechowy, układ krążenia, sprawia, że nasz mózg i cały organizm jest lepiej dotleniony. Lekarze zalecają treningi biegowe dla ogólnego poprawiania kondycji. Choć należy pamiętać, że w przypadku niektórych schorzeń nie jest zalecany duży wysiłek, wówczas lepiej bieg zastąpić truchtem lub wręcz szybkim spacerem.

  3. Bieganie może także sprzyjać nawiązywaniu relacji międzyludzkich – ludzie, którzy są zainteresowani jakimś tematem chętnie o nim rozmawiają czy to za pośrednictwem internetu czy w rzeczywistości. Bieganie może stać się punktem wyjścia do nawiązania trwałych i głębokich relacji z innymi osobami. Takie relacje tworzą się zwłaszcza podczas udziały we wspólnych eventach czy to maratonach, półmaratonach czy obozach biegowych takich jak – https://ksstaszewscy.pl/oboz/.

  4. Dla lepszego samopoczucia – podczas biegania nasz organizm dobrze się dotlenia, nasz mózg dzięki temu lepiej pracuje, łatwiej jest nam się skupić i myśleć. Ponadto podczas biegania wydzielają się w naszym organizmie substancje odpowiedzialne za dobre samopoczucie, a wręcz szczęście, dlatego bieganie może przynieść także umysłowe ukojenie naszym skołatanym nerwom.

  5. Dla coraz bardziej spektakularnych osiągnięć – biegać można rekreacyjnie na własnym podwórku, ale można także brać udział w zawodach i zdobywać medale, a co najważniejsze pokonywać swoje kolejne limity i stawać się coraz lepszym.

Jest wiele powodów, dla których zaczynamy biegać, nieważne jednak co nami kieruje, najważniejsze są pozytywne efekty, które daje nam bieganie i to właśnie dla nich warto biegać.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *