Narty czy snowboard?

Zima w pełni, a to oznacza, że wielu wyjeżdża na wszelkiego rodzaju obozy. Skoro tak nie można nie wspomnieć o zimowym szaleństwie. O tym mówimy w kontekście jazdy na nartach czy też snowboardzie. Zastanówmy się w związku z tym, na co postawić. Który sport wydaje się lepszą opcją?

Nauka jazdy

W pierwszej kolejności odnieśmy się do jazdy nauki na nartach czy też desce. Nie da się ukryć, że o wiele trudniej jest nauczyć się jeździć na desce. Wszystko dlatego, że nogi tym przypadku są nieuruchomione, a do jazdy wykorzystuje się tutaj całe ciało. Zupełnie inaczej wygląda to podczas jazdy na nartach. Są jednak tacy, którzy zauważają, że i ten zimowy sport może być niebezpieczny i to nawet w wydaniu czysto amatorskim.

Angażowanie kolan

W przypadku jazdy na nartach bardzo ważne jest to, że mocno angażuje się tu kolana. Przy zjeździe ze stoku są one na tyle obciążone, że może dojść od uszkodzenia ich struktury. Najgorsze są tutaj urazy ścięgien i mięśni z zerwaniem więzadeł włącznie.

Co wybrać?

Na to pytanie każdy odpowiedzieć musi sobie oczywiście samodzielnie. Trudno powiedzieć, co jest lepsze. Jedni wyżej cenią sobie jazdę na nartach, innym zdecydowanie większą przyjemność sprawia snowboard. Niezależnie od wyboru pamiętajcie, aby na stoku zachować dużą ostrożność i dobrze się do takich szaleństw przygotować. Niezbędny będzie odpowiedni kask i oczywiście właściwa odzież. Na pewno warto postawić też na kilka godzin nauki, która w późniejszym czasie okazać się może bezcenna.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *