Czas na IO w Pjongczangu

Igrzyska Olimpijskie to bez wątpienia jedna z najważniejszych, jeżeli nie najważniejsza impreza sportowa na świecie. O medalu olimpijskim niezależnie od konkurencji marzy każdy sportowiec, który dzięki temu przechodzi do historii nie tylko swojego kraju, ale i świata. Skoro o igrzyskach mowa nie sposób nie wspomnieć o najbliższej Olimpiadzie, która odbędzie się w południowokoreańskim Pjongczangu.

16 dni zimowego szaleństwa

Zimowe IO rozgrywane w Korei Południowej będą już XXIII imprezą tego typu, która skupi najlepszych sportowców rywalizujących ze sobą w skokach narciarskich, biegach, biathlonie i szeregu innych konkurencji. Igrzyska olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu rozpoczną się już 9 lutego i potrwają przez nieco ponad dwa tygodnie. Znicz olimpijski zgaśnie szesnaście dni później – 25 lutego 2018 r.

Kilkudziesięciu Polaków

Polacy na zimowych IO mają o wiele mniej medali aniżeli podczas odpowiednika tej imprezy rozgrywanej latem. Pierwszy medal na IO dla Polski przed laty w skokach narciarskich na skoczni w japońskim Sapporo zdobył Wojciech Fortuna. Następnie sukces ten powtórzyli Adam Małysz czy Kamil Stoch, na którego liczymy też i tym razem. Ogólnie największe szanse na medalowy krążek mamy właśnie chyba w skokach i dotyczy to nie tylko konkursu indywidualnego, ale i drużynowego.

Na IO w południowokoreańskim Pjongczangu zobaczymy ponad 50 Polaków. Każdy kibic, który nie będzie miał okazji śledzić ich rywalizacji na żywo w Korei Południowej, będzie mógł to zrobić sprzed telewizora. TVP oraz Eurosport przygotowały bowiem setki godzin transmisji z największej imprezy zimy tego roku.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *