Liga Narodów wkracza do gry

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie, który w każdym kraju cieszy się ogromną popularnością. Zdecydowanie największe zainteresowanie ma on jednak na Starym Kontynencie, a nie jest wykluczane, że w najbliższym czasie na swojej popularności piłka nożna jeszcze zyska. Wszystko dzięki Lidze Narodów, a więc nowemu tworowi, który do życia powołała Unia Europejskich Związków Piłkarskich.

Koniec w meczami towarzyskimi

Liga Narodów UEFA to zmiana, która ma na celu skończenie z meczami towarzyskimi, które dla większości federacji zrzeszonych na Starym Kontynencie były bez znaczenia. Teraz nie będzie to już takie oczywiste, ponieważ z danej Dywizji, a tych mamy cztery będzie można spaść lub też awansować wyżej. To nie koniec. Warto podkreślić, że zwycięzca każdej z dywizji awansuje na mistrzostwa Europy w roku 2020. Na ME zobaczymy więc również drużynę, która w klasycznych eliminacjach raczej nie miałaby na to szansa, bo w ostatniej dywizji grają takie zespoły jak na przykład Malta czy San Marino.

Polska, Portugalia i Włochów

Co z podopiecznymi Adama Nawałki? Ci oczywiście zagrają w Lidze Europy i to w jej najlepszej dywizji. W jednej grupie Biało-Czerwoni trafili na Portugalię oraz Włochów. Szczególnie mecz z Portugalią, która wyeliminowała nas na etapie ćwierćfinału z ME we Francji, powinien być emocjonujący, bo będzie okazją do rewanżu za ten pojedynek. Łatwo na pewno nie będzie też z przeżywającymi kryzys Włochami. Co istotne mecze Ligi Europy będą odbywać się poza PGE Narodowym w Warszawie, a więc będzie to dobra okazja do tego, aby pokibicować Polakom w innych miastach naszego kraju.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *